Megy a hárítás: mossa kezeit az olimpiai érmek tervezője
Vészhelyzet: már több mint száz olimpikon küldte vissza a párizsi játékokon szerzett érmét.
A kétszeres olimpiai bajnok sportvezető szerint olyan országok hasítottak, amelyekre nem is gondoltunk, éppen ezért kedves az éremtáblázat 13. helye.
Nyitókép, fotó: MTI/Kovács Tamás
***
A kajak-kenu versenyek helyszínén azonban elsőként természetesen a sportág eredményessége került terítékre. Gyulay Zsolt elmondta:
„A lányok fantasztikus eredményeket hoztak, ám Lisa Carrington személyében egy szuperklasszis is volt a mezőnyben, ez pedig megpecsételte a sorsunkat.
Csipes Tamara vezérletével a fiatal lányok erőn felül és tényleg fantasztikusan teljesítettek,
nem is tőlük vártuk egyértelműen az aranyérmet”.
Köztudott, hogy a MOB elnöke a szöuli olimpián két aranyérmet szerzett (K1 500 méteren, és K4 1000 méteren, míg Barcelonában, ugyanezeken a távokon a második helyen ért a célba), így teljesen hiteles, ha sportágával kapcsolatban bővebben kifejtette a véleményét:
„Tudomásul kell venni, hogy a férfi kajak ennyire szoros, ennyire kőkemény! A Nádas-Tótka páros csodálatosat, elképesztőt ment, de sajnos a fiúcsapatból hiányzott egy extraklasszis, bár azt gondoltuk, K-1 1000 méteren Varga Ádámnak és Kopasz Bálintnak is győzelmi esélyei lesznek. De el kell ismernünk, a cseh Josef Dostal szintén extraklassszis, aki taktikusan és nagyon nagyot ment. Ettől függetlenül Ádámnak volt egy kis esélye, hogy befogja, de hát ez most így alakult: ezen a távon egy ezüst- és egy bronzérem jött össze. Összességében a hét kajakérem csodálatos eredmény, sajnálom, hogy nem nyertünk aranyat, már csak azért is, mert ez a kajak-kenuban 1976 óta nem fordult elő!”
A MOB elnöke a magyar küldöttség szereplésével kapcsolatban is kifejtette a véleményét.
„Egy olimpia ilyen... Nehezen indultunk be, a közepén akadt egy kis hullámvölgy, de úgy érzem, eredményesen zártuk a párizsi napokat, kihoztuk belőle a maximumot. De a 20-30 évvel ezelőtti olimpiával azért is nagyon nehéz az összehasonlítás, mert
óriási a versengés, olyan országok hasítottak, amelyekre nem is gondoltunk,
ám az éremtáblázat 13. helye a lelkünknek kedves, úgy hogy örüljünk a sikereknek! A párizsi olimpia hangulata (a megnyitó ünnepség megosztottsága ellenére) fantasztikus volt. Ezt itt, a helyszínen mindannyian érzékeltük, ami pedig rendezési hiányosság volt, azt próbáltuk megoldani”.
Köztudott, hogy Magyarország sokáig versenyben volt a 2024-es olimpia rendezése kapcsán, és csupán az utolsó körben kellett búcsút mondani az álmainknak. Erre a felvetésre Gyulay Zsolt csak annyit felelt:
Mindennek eljön az ideje!
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Nincs leállás: az elmúlt hétvégén három aranyérem volt a termés.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.